Japānis ar sirdi Latvijā un mūzikā. Masaki Nakagawa.

Japānis ar sirdi Latvijā un mūzikā. Masaki Nakagawa.

5 min.
Linda Paulauska

Japānis, kurš silda klausītāju sirdis dziedot latviešu dziesmas. Tas ir Masaki Nakagawas stāsts par mīlestību pret Latviju.

Masaki ir 30 gadus vecs japānis, kurš ir aizrāvies ar Latvijas kultūru, valodu un mūziku. Masaki Youtube kanālā ir skatāmas vairāk kā 40 dziesmas latviešu valodā. Jāatzīst, ka man pārskrien skudriņas dzirdot Masaki dziedam Prāta Vētras dziesmu “Mana dziesma”. Viņš ir viesojies Latvijas televīzijas raidījumos, radio, uzstājies Latvijas prezidentam un iemantojis daudzu klausītāju mīlestību.

Latvijā ir svētdienas vakars, Japānā stunda pirms pusnakts. Tiekamies videozvanā. Jau pirmajā mirklī no Masaki staro sirsnība. Mani pārņem patīkams lepnums un ārkārtīga cieņa, dzirdot Masaki latviešu valodu. Viņš tik tiešām ir iemīlējis Latviju!

Masaki, lūdzu pastāsti par sevi!

Esmu dzimis un šobrīd dzīvoju Kobē, Japānā. Tā ir Rīgas sadraudzības pilsēta. Bieži mainu dzīvesvietas un braucu arī uz Higašikavu, kura ir Rūjienas sadraudzības pilsēta. Strādāju “Mercedes-Benz” uzņēmumā mārketinga jomā. Ar mūziku nodarbojos brīvajā laikā.

Man ir mamma, tētis un vecāka māsa. Ģimenē vienmēr ir bijusi mūzika. Mamma ir klavierskolotāja, tētis ir grupas solists. Kopš 4 gadu vecuma es spēlēju klavieres, vēlāk sāku mācīties spēlēt ģitāru. Mana ģimene nerunā angļu valodā, bet ir ļoti ieinteresēti iepazīt dažādas pasaules valstis.Viņi bija Latvijā 2019.gada decembrī un gribētu braukt vēl.

Kā Tu nokļuvi Latvijā?

2014.gada martā pirmo reizi atbraucu uz Latviju. Jau pirmajās stundās sapratu, ka vēlos pavadīt nākotni šajā valstī. Kad atgriezos atpakaļ Japānā, augstskolā lūdzu nosūtīt mani apmaiņas programmā uz Rīgu. Pēc neilga laika biju atkal Latvijā, lai 7 mēnešus mācītos kā apmaiņas students.

Kur un ko Tu studēji?

Japānā studēju Tokušimas Universitātē. Mana specialitāte bija starptautiskās kultūras, humanitārās zinātnes. Rīgā studēju Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē. Apguvu latviešu valodu, vēsturi un kultūru. Man ļoti patika latviešu valoda, gribēju to iemācīties. Nolēmu, ka valodu varu apgūt caur dziesmām.

Tā ar mīlestību pret latviešu valodu sākās mans ceļš uz mūziku Latvijā.

Kā Tu šobrīd vērtē savas latviešu valodas zināšanas?

Varu lasīt un rakstīt labā līmenī. Klausoties saprotu 50% no cilvēku teiktā, bet atbildēt ir grūtāk. Cenšos apgūt runāšanu labākā līmenī.

Kāda ir Tava pieredze ar mūzikas karjeru Latvijā?

Sākumā caur latviešu mūziku gribēju apgūt valodu. Nopietni mūzikas karjerai pievērsos 2019.gadā. Sāku arvien vairāk ievietot latviešu dziesmu kaverversijas savā YouTube kanālā un izveidoju sociālos tīklus. Pamazām sapratu, ka cilvēkiem tas patīk. Par mani sāka interesēties Latvijas televīzijas raidījumi, radio un ziņu portāli. Biju ļoti priecīgs. Cilvēki mani iepazina un radās vairāk atbalstītāju. Reiz mani aicināja dziedāt Latvijas prezidenta Egita Levita pieņemšanas pasākumā Latvijas Republikas vēstniecībā Tokijā. Šobrīd, esot Japānā, turpinu darboties mūzikas jomā Latvijā. Mani aicina televīzijas raidījumi pastāstīt par savu mūziku un es labprāt to daru attālināti. Es no sirds priecājios, ka latviešiem patīk mans izpildījums.

Vai Tu nodarbojies ar mūziku arī Japānā?

Vidusskolas laikā es biju saistīts ar profesionālu mūzikas producentu kompāniju. Dziedāju un spēlēju ģitāru. Mūsu sadarbība ilga pusotru gadu, jo nolēmu uzsākt studijas augstskolā. Man nepatika, ka sadarbības laikā nevarēju izvēlēties kādas dziesmas vēlos izpildīt, jo mūziku noteica producenti.

Kas šobrīd nosaka Tavu mūzikas izvēli?

Tagad esmu patiess un dziedu to, ko vēlos. Meklēju dziesmas pats vai man tās iesaka klausītāji sociālajos tīklos. Latviešiem ir tik daudz skaistas dziesmas, kuras gribētu dziedāt. Vienmēr priecājos par ieteikumiem.

Kā ar tevi var sazināties?

Es aicinu ikvienu sekot maniem Youtube, Facebook un Instagram kontiem. Var rakstīt komentārus un vēstules. Priecājos par katru ziņu un visiem cenšos atbildēt. Esmu ļoti priecīgs, ka man ir tik labi cilvēki apkārt.

No visas sirds esmu pateicīgs katram savam sekotājam.

Tu ar īpašu pateicību izsakies par saviem atbalstītājiem, sekotājiem sociālajos tīklos. Tu atbalstītājus ļoti novērtē?

Jā! Es esmu tik veiksmīgs cilvēks, ka man ir šāda iespēja dzīvē. Galvenokārt, es cenšos būt tāds kā esmu un ceru, ka klausītāji mani pieņem. Es uzklausu sekotājus un bieži izvēlos dziedāt tās dziesmas, kuras man iesaka sociālajos tīklos. Kad biju Latvijā, organizēju arī tikšanās ar saviem atbalstītājiem.

Pastāsti, lūdzu, par tikšanās reizēm!

Mums bija divas tikšanās. Abas reizes informēju sociālajos tīklos, ka būšu konkrētā vietā un laikā. Sākumā nezināju vai cilvēki būs ieinteresēti, tāpēc biju satraukts. Lai gan bija ļoti auksts laiks, atnāca daudzi mani atbalstītāji. Es biju ļoti laimīgs. Pēc laika organizēju otru tikšanos.

Vai Tev ir bijuši koncerti Latvijā?

2019.gadā uzstājos bāros un restorānos. Šobrīd esmu Japānā un nevaru uzstāties klātienē, bet labprāt organizētu koncertu tiešsaistē. Es gan nezinu vai mani sekotāji būtu ieinteresēti. Ja es saņemšu vēstules, ka klausītāji grib tiešsaistes koncertu, centīšos to organizēt.

Kā notiek Tava muzikālā darbība esot Japānā?

Es vienmēr strādāju pie vairākiem projektiem vienlaicīgi. Tikko publicēju kaverversiju grupas “Liepājas brāļi” dziesmai “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Paralēli kopā ar Jöran Steinhauer strādājam attālināti pie jaunas kopīgas dziesmas, kā arī veidoju savu jauno oriģināldziesmu un pamazām strādāju pie Laura Reinika dziesmas tulkojuma japāņu valodā.

Tev ir vairākas oriģināldziesmas?

Jā. “Tokijas gaismas” un “Pēdējie vārdi”, kura ir veidota japāņu valodā, bet pārtulkota latviski. Tagad strādāju pie trešās dziesmas.

Vai esi sadarbojies ar kādiem mūziķiem Latvijā?

Jā, ar Jöran Steinhauer un Emīlu Buiķi. Esmu runājis arī ar Lauri Reiniku par viņa dziesmas “Es skrienu” dziedāšanu japāņu valodā.

Kad Tu atkal plāno būt Latvijā?

Sakarā ar pandēmiju pasaulē, nācās atcelt iepriekš plānoto lidojumu. Šobrīd ceru, ka ziemā būšu Latvijā.

Kādi ir Tavi nākotnes plāni, sapņi?

Latvija ir mana sapņu zeme.

Man ir divi lielākie sapņi: pārcelties uz dzīvi Latvijā un sniegt savu koncertu latviešiem!

Lindas komentārs

No sirds saku paldies Masaki par sarunu! Novēlu, lai sapnis par dzīvi un koncertu Latvijā piepildās!

Šeit ir Masaki konti, kuriem ir vērts sekot:

Ja dalies ar šo rakstu sociālos tīklos, lūdzu pievieno mirkļbirku #esence.

Ja Tev patika šis raksts, priecāšos, ja atbalstīsi ar ziedojumu! šeit